Voitto Keimolasta pitkään aikaan!

Sunnuntaina iltapäivällä isännöimme vuosittaisessa seuraottelussa vuorostamme Keimola Golf Vantaata. Vuosien tauon jälkeen "pokaali" (kuvassa) jäi tällä kertaa 'kotiin'. Edellisessä kotiottelussa toissa vuonna pokaali matkasi takaisin Keimolaan ottelun päätyttyä tasan, mutta tällä kertaa voitto tuli numeroin 5-3. Erityisesti joukkueemme naiset pitivät hyvin pintansa.

Kiitokset joukkueelle Juurinen Elina, Kattainen Krista, Kuokka Sirpa, Lundgren Tiina, Santala Sini, Välisaari Ulla, Kettunen Matti, Kiuru Mikko, Kosonen Osmmo, Laukkanen Jari, Lindberg Joonas, Naamanka Eetu, Paasonen Juhani, Rouvinen Tommi ja Tikkanen Jukka.

Viikonlopun seuran seniorimestaruuskilpailujen johdosta kenttä oli erinomaisessa kunnossa. Viikon sateiden jäljiltä se oli jo mukavasti kuivunut, mutta kuitenkin sen verran märkä, että siirtosääntö oli voimassa.

Ensi kesänä vuorostaan Keimolassa.

Terveisin kapteeni Topi N.

 

Tulokset:
Naamanka T, Kettunen M 7/6 - Riikonen A, Sartola J

Laukkanen J, Naamanka E 7/5 - Rantanen E, Markkanen J

Rouvinen T, Kiuru M AS Liljeqvist P, Maukonen V

Lindberg J, Paasonen J 5/4 - Lähteenmäki M, Huhtamella J

Tikkanen J, Kosonen O - Kuosmanen J, Huikko M 8/7

Juurinen E, Välisaari U - Vetoniemi K, Jaakkola A 1/0

Kattainen K, Santala S 3/2 - Liljeqvist T, Jäppinen M

Kuokka S, Lundgren T AS Poutiainen M, Haapiainen-Junnila M

 

HyG KGV

HyG - KGV kiertomalja

Ajanvarauslahtoaikanaytto
lahtoaikanaytto
naiset
seniorit
juniorit
facebook