Palvelunumero
   0600 550 974
0,83 €/min + pvm/mpm
   toimisto@hyvigolf.fi

Hyvinkään Golfseuran kevätkokous yksituumaisena

Kokousvaki2

Hyvinkään Golfseuran kevätkokous pidettiin keskiviikkona 26.4. klo 18 alkaen Hyvinkään golfkentän klubitalolla. Tilaisuuden avasi seuran puheenjohtaja Esa Honkalehto huomioiden sankan osanottajajoukon paikan päällä.

PJ Sihteeri

Varsinaisen kevätkokouksen puheenjohtajaksi valittiin Lassi Lehtomäki ja sihteeriksi seuran palvelupäällikkö, Petteri Oksanen.

Kokoukselle esiteltiin viime vuoden vuosikertomus ja tilinpäätös, jotka myös vahvistettiin ja hallitus sekä muut tilivelvolliset saivat vastuuvapauden.

Kokouksen jälkeen Petteri Oksanen muistutti ajankohtaisista asioista.

Talkookisa pelataan lauantaina 29.4. ja sen jälkeen kenttä on avoinna kaikille. Talkookisaan on niin suuri osanotto, että yhteislähdöllä ei tällä kertaa selvitä, vaan pelaajat starttaavat klo 10 alkaen.

eBirdie korvaa aiemman Golfliiton jäsenkortin, jota ei siis enää muovisena toimiteta. eBirdie toimii vain IOS- ja Android-puhelimissa, joita tosin onkin reilu enemmistö markkinoilla olevista älypuhelimista. eBirdien mukana tulee taskuusi myös muita mukavia sovelluksia, aina tasoitusseurannasta kenttien ajo-ohjeisiin ja yhteystietoihin. Oman seuran tiedotteet ohjataan nekin jatkossa eBirdie-sovelluksen kautta. Meidän, joiden puhelimeen sovellusta ei saa ladattua ei tarvitse olla huolissaan, sillä vieraskentillä pelaajan tiedot löytyvät oman nimen muistamalla.

Muistutettakoon vielä, että Vappulounas katetaan ravintola Golffarin toimesta maanantaina 1.5. Uudet ravintoloitsijat haluavat varmasti näyttää osaamistaan jäsenistölle, joten muistakaa varata paikat jo etukäteen.

Kokouksen jälkeen seniorit jatkoivat omalla kokouksellaan.

Tästä se uusi kausi taas lähtee, hyvät ystävät. Nautitaan siitä.

JR

 

 

kenttaesittely

Tarvittaessa tavoitat meidät:
Palvelunumero

0600 550 974
0,83 €/min + pvm/mpm
toimisto@hyvigolf.fi

hyg eb 1 2017

Lataa uusin lehti klikkaamalla kuvaa.

 

hyg sponsorit finpremium 270
hyg sponsorit golfcenter 270
hyg sponsorit 08
LogoRexel Blue CMYK
hyg sponsorit estrella 270
hyg sponsorit 05
hyg sponsorit 09
hyg sponsorit 01
hyg sponsorit 10
hyg sponsorit 04
hyg sponsorit 03
hyg sponsorit 13
hyg sponsorit 11
hyg sponsorit 17
hyg sponsorit 06
hyg sponsorit rta 270
hyg sponsorit 14
hyg sponsorit 09
hyg sponsorit 09
hyg sponsorit kiinteistomaailma
hyg sponsorit tuplawoltti 270
hyg sponsorit akasten 270
hyg sponsorit noblessa 270
hyg sponsorit samu vilkman 270
hyg sponsorit jatke 270
hyg sponsorit efima 270