Palvelunumero
   0600 550 974
0,83 €/min + pvm/mpm
   toimisto@hyvigolf.fi

Kapteenin kesä

Pelikausi kentällämme starttasi perinteisesti talkookisalla huhtikuun lopussa. Isolla joukolla tehtiin kentän maisemoinnissa selkeästi näkyviä muutoksia, mikä paransi kenttämme sujuvampaa pelaamista ja pelinopeuttakin. Yli puoli vuotta kestäneellä pelikaudella saimme nauttia hyväkuntoisesta kentästä. Kiitokset kenttämestarille ja kenttähenkilökunnalle.

Tänä kesänä itse pelasin ennätysmäärän kierroksia, lähes puolen sataa, kun aikaisempina kesinä täydet kierrokset ovat jääneet alle 40. Vajaitakin kierroksia tuli pelattua toistakymmentä, joten aikaisempaa enemmän tuli myös nähtyä ja aistittua tunnelmia kentällä ja klubilla. Ja enemmän kohtasin myös uusia golftuttavuuksia. Kapteenin näkövinkkelistä allekirjoitan edelleen hyvän seurahenkemme.

Seuran syyskokouksessa Eskolan Santtu valittiin yksimielisesti uudeksi puheenjohtajaksi Essin lähdettyä Linnaan. Kiitokset omasta puolestani Essille hänen hienosta panoksestaan yhteisöllemme ja tervetuloa Santtu toimimaan tutussa ympäristössä, nyt puheenjohtajan näkövinkkelistä.

Kiitokset myös jäsenistölle tuestanne jatkaa kapteenina.

Talvikausi on jo alkanut, joten hyödyntäkää seuran liikuntamahdollisuuksia ja pitäkää kunnostanne huolta talvilajien parissa.

Kapteeni2017

Topi Naamanka
Kapteeni

Palautetta, kehittämisideoita ym. otan mielelläni vastaan Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

< Takaisin sisällysluettelosivulle

kenttaesittely

Tarvittaessa tavoitat meidät:
Palvelunumero

0600 550 974
0,83 €/min + pvm/mpm
toimisto@hyvigolf.fi

hyg eb 1 2017

Lataa uusin lehti klikkaamalla kuvaa.

 

hyg sponsorit finpremium 270
hyg sponsorit golfcenter 270
hyg sponsorit 08
LogoRexel Blue CMYK
hyg sponsorit estrella 270
hyg sponsorit 05
hyg sponsorit 09
hyg sponsorit 01
hyg sponsorit 10
hyg sponsorit 04
hyg sponsorit 03
hyg sponsorit 13
hyg sponsorit 11
hyg sponsorit 17
hyg sponsorit 06
hyg sponsorit rta 270
hyg sponsorit 14
hyg sponsorit 09
hyg sponsorit 09
hyg sponsorit kiinteistomaailma
hyg sponsorit tuplawoltti 270
hyg sponsorit akasten 270
hyg sponsorit noblessa 270
hyg sponsorit samu vilkman 270
hyg sponsorit jatke 270
hyg sponsorit efima 270